Szijjártó Péter: a Magyarország iránti bizalom jele a ZF Lenksysteme újabb beruházása

A gépjárműalkatrész-gyártással foglalkozó ZF Lenksysteme Kft. újabb beruházásai a német ipari tőke Magyarországba fektetett bizalmának csalhatatlan jele - jelentette ki Szijjártó Péter, a ZF Lenksysteme pénteki projektzáró és egy másik projektjének nyitó sajtótájékoztatóján Egerben.

Szijjártó Péter: a Magyarország iránti bizalom jele a ZF Lenksysteme újabb beruházása

A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára rámutatott: a ZF Lenksysteme hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország jobban teljesít. A munkahelyteremtéssel és megtartással járó járműipari beruházások révén a társaság 150 új munkahelyet teremt. Szijjártó Péter felidézte: Magyarország 2010-ben jutott el a válaszúthoz, vagy "összehúzza magát a lehető legkisebbre", vagy a válságra mint lehetőségre tekint, hogy utána erősebb lehessen, mint korábban volt. Az ország az utóbbi utat választotta. "Az volt a célkitűzésünk, hogy legyünk Európa termelési központja" - tette hozzá az államtitkár.
    

Szijjártó Péter emlékeztetett: alapvető és gyors változások zajlanak a világban, átalakulnak a nemzetközi erőterek, amihez pedig új stratégia kell. Az elmúlt négy év intézkedései, például az adórendszer, a szakképzési rendszer, a felsőoktatás átalakítása és Európa legrugalmasabb munkajogi szabályozását mind ezt a célt szolgálták."Az új stratégia helyességét bizonyítja a magyar autóipar kirobbanó formája" - mutatott rá. "Ma már Magyarország és a magyar utóipar is jobban teljesít, mint a válság előtti időszakban. Az idén már látható gazdasági növekedési pálya elérésében a főszerepet a magyar autóipar játssza és játszotta."
    

Szavai szerint ma már nem vitás, hogy a magyar gazdaság zászlóshajója az autóipar, s hogy Magyarország az európai járműgyártás egyik fellegvárává vált. Emlékeztetett: ma 712 járműipari vállalat működik az országban, amelyek több mint 115 ezer embernek adnak munkát, 17,8 milliárd eurónyi termelési értéket állítanak elő. A világ húsz legnagyobb "elsőkörös" autóipari beszállítójából tizenöt jelen van Magyarországon, ezek egyike a ZF Lenksysteme. Mint elmondta, az ország azért is tud jobban teljesíteni, mert egyre többen dolgoznak, a nagy nemzetközi vállalatok pedig egyre több beruházást hajtanak végre. A ZF Lenksysteme esetében ez összesen 35 milliárd forint értékű, melyhez a magyar állam mintegy 2,8 milliárd forintos támogatással járult hozzá.
    

"Azért is teljesít jobban az ország, mert a nemzetközi nagyvállalatok egyre magasabb hozzáadott értékű termelési folyamatokat hoznak Magyarországra. ZF Lenksysteme mostani beruházásának keretében világszínvonalú technológiával új fejlesztésű elektromos kormányműveket fognak gyártani a Mercedes, az Audi és a Volvo részére" - emelte ki az államtitkár. Daniel Pridal és Matthias Augenstein, a ZF Lenksysteme Kft. ügyvezető igazgatóinak tájékoztatása szerint a záruló és az új projekt is a vállalat gyártókapacitásának növelését célozza. A cég Eger mellett, Makláron épülő új üzeme is része e projektnek.
    

Habis László (Fidesz-KDNP) egri polgármester felidézte: az elmúlt 25 évben jelentősen átalakult a helyi gazdaság, az új befektetéseknek köszönhetően fellendült a város ipara. Egernek fontos szerepe van a sebességváltó-gyártásban, a pneumatikai elemek gyártásában és a ZF Lenksysteme révén a kormánymű-gyártásban is. A cégtől kapott tájékoztatás szerint a ZF Lenksysteme 2003-ban 35 alkalmazottal kezdte meg a működését, ma több mint 700-an dolgoznak a társaságnál. Az értékesítés nettó árbevétele 2012-ben közel 207,5 millió euró volt.   (MTI)


Jelentősen nőtt a Duna House adózott eredménye és árbevétele is

Az ingatlanközvetítéssel és -fejlesztéssel foglalkozó Duna House-csoport konszolidált adózott eredménye 32 százalékkal, 270 millió forintra nőtt a második negyedévben éves összevetésben, ugyanebben az időszakban a csoport nettó árbevétele 3,4 milliárd forintra emelkedett, ez 2020 második negyedévéhez képest 78 százalékos növekedés - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
2021. 08. 29. 20:00
Megosztás:

Közel 4 százalékos volt a munkanélküliség júliusban

A munkanélküliek száma 189 ezer volt júliusban, a 3,9 százalékos munkanélküliségi ráta 0,1 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz és 0,6 százalékponttal az egy évvel korábbihoz mérve - közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2021. 08. 29. 18:00
Megosztás:

Ekkora volt foglalkoztatottak száma az előző hónapban

Júliusban 4 millió 704 ezer volt a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma - közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2021. 08. 29. 16:00
Megosztás:

Javult a magyarok egészségértése

Javult a magyarok egészségértése a legtöbb területen, és emelkedett azoknak a száma, akik könnyebben megtalálják és jobban értik az egészséggel kapcsolatos információkat az elmúlt hat évben - közölte reprezentatív felmérése alapján az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete szerdán az MTI-vel.
2021. 08. 29. 12:00
Megosztás:

Még több ezer elektromos készüléknél hibádzik a címkecsere

A tavaly megújított energiahatékonysági címkéket március elejétől az üzletekben is ki kell helyezni. A fogyasztóvédelmi hatóság három hónapon keresztül ellenőrizte az előírás teljesülését a hagyományos és az online kereskedelemben is. Hatezer vizsgált termék több mint negyedénél volt probléma - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-vel.
2021. 08. 28. 15:00
Megosztás:

Így spórolunk a telefonszámlán egy felmérés szerint

Elsősorban online hívásokkal és üzenetekkel igyekeznek csökkenteni a mobilhasználati költségeiket a magyarok, 47 százalékuk részesíti előnyben a csevegőapplikációkat a hagyományos mobilhívásokkal szemben, 38 százalékuk pedig inkább e-mail-eket küld SMS-helyett - derül ki a transzparens mobilcsomag-összehasonlítással foglalkozó BillKiller friss reprezentatív kutatásából.
2021. 08. 28. 09:00
Megosztás:

Vitatja a Pannónia Nyugdíjpénztár a jegybank határozatát

A Pannónia Nyugdíjpénztár nem ért egyet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozatában foglaltakkal, azokat kifejezetten vitatja; a pénztár vezetése vizsgálja a jogorvoslat lehetőségét - tájékoztatta a nyugdíjpénztár az MTI-t.
2021. 08. 28. 07:00
Megosztás:

Sporttörténeti kiállítás nyílt Budapesten

Ünnepélyesen megnyitották csütörtök este a helyi sportműhelyek és sportlétesítmények történetét bemutató II. kerületi Sporthistóriák című kiállítást, amely szeptember 2-ig a Klebelsberg Kultúrkúriában, szeptember 3-tól három héten át pedig a Marczibányi téri Művelődési Központban lesz díjmentesen megtekinthető.
2021. 08. 28. 06:00
Megosztás:

A hazai halgazdálkodási ágazat profitálhat az EUROFISH tevékenységéből

Szentpéteri Sándor, az Agrárminisztérium (AM) erdőkért felelős helyettes államtitkára és az AM Halgazdálkodási főosztályának vezetői Marco Frederiksennel, az Európai Halászat- és Akvakultúrafejlesztési Nemzetközi Szervezet (EUROFISH) megbízott igazgatójával egyeztettek az EUROFISH és Magyarország együttműködési lehetőségeiről, Budapesten - közölte az AM csütörtökön az MTI-vel.
2021. 08. 28. 03:00
Megosztás:

Elkészült a szeghalmi belvízrendszer vízrendezési főműveinek rekonstrukciója

Közel 1,2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból felújították a szeghalmi belvízrendszer vízrendezési főműveit - közölte a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság (KÖVIZIG) csütörtökön az MTI-vel.
2021. 08. 28. 01:00
Megosztás:

Megszűnik a bérkerékpáros rendszer Nagykanizsán

A létrehozása után öt évvel, a magas fenntartási költségek és az alacsony kihasználtság miatt megszűnik Nagykanizsán a közösségi bérkerékpáros rendszer - egyebek mellett erről is döntött csütörtökön Nagykanizsa közgyűlése.
2021. 08. 28. 00:00
Megosztás:

Egész napos eseménnyel fejeződik be a Zenélő Budapest

Egész napos eseménnyel fejeződik be a Zenélő Budapest ingyenes koncertsorozat hetedik évada augusztus 29-én a Millenáris Széllkapu Parkban.
2021. 08. 27. 23:00
Megosztás:

110 ezer rászoruló diák kap ingyenes tanszercsomagot

Több mint 110 ezer rászoruló diáknak osztanak ki ingyenes tanszercsomagot a tanévkezdésre - közölte a lebonyolító Klebelsberg Központ elnöke csütörtökön budapesti sajtótájékoztatón.
2021. 08. 27. 20:00
Megosztás:

Kiváló minőségű a magyar dinnye, de lesz belőle elég?

Kiváló minőségű a magyar dinnye, amelynek termőterülete valamivel csökkent a pandémia hatására, de a hozama emelkedett, így bőven jut a hazai piacra és exportra is - mondta az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára Balatonvilágoson, az Agrármarketing Centrum dinnyefogyasztást ösztönző kampányának sajtótájékoztatóján.
2021. 08. 27. 17:00
Megosztás:

Az MKB Bank adózás utáni eredménye elérte a 11,6 milliárd forintot

Az MKB Bank korrigált, konszolidált adózás utáni eredménye a második negyedévben 11,6 milliárd forintot tett ki, szemben az egy évvel korábbi 0,7 milliárdos veszteséggel, illetve az első negyedévi 28,9 milliárdos eredménnyel - tájékoztatta a pénzintézet a befektetőket a Budapesti Értéktőzsde honlapján közölt jelentésben.
2021. 08. 27. 07:00
Megosztás:

Erre kérte az iskolákat az Emmi

A tanév közeledtével a higiéniás és alapvető egészségvédelmi szabályok fokozott betartására kérte az iskolákat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön.
2021. 08. 27. 02:00
Megosztás:

Emelkedett az 5, 10 és 15 éves államkötvények aukciós átlaghozama

A meghirdetett mennyiségnél 20 milliárd forinttal kisebb összegben, 35 milliárd forintért értékesített 5, 10 és 15 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
2021. 08. 27. 00:00
Megosztás:

Az E.ON Hungária Csoport marad a férfi és a női vízilabda ob I névadó főszponzora

A 2021/22-es szezonban is az E.ON Hungária Csoport lesz a női és a férfi vízilabda ob I névadó főszponzora.
2021. 08. 26. 23:00
Megosztás:

Tovább gyorsult a mezőgazdasági felvásárlási árak emelkedése

Júniusban 20,5 százalékkal magasabb volt a mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára az egy évvel korábbinál, ami 3,1 százalékponttal nagyobb emelkedés az egy hónappal korábbi 17,4 százaléknál. Az élénkülésben némi szerepet játszhatott a bázishatás, mert tavaly májusról júniusra 2,5 százalékponttal, 4,5 százalékosra mérséklődött a drágulás üteme. A legnagyobb drágulást a burgonya és a tojás mutatta.
2021. 08. 26. 22:00
Megosztás:

A Nébih problémákat talált a meggyes söröknél

Meggyes söröket vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), laboratóriumi, élelmiszerbiztonsági és -minőségi szempontból mindent rendben találtak, ugyanakkor négy terméknél jelölési hibák miatt élelmiszer-ellenőrzési bírságot, hatnál pedig nem megfelelő nyomonkövetés miatt élelmiszerlánc-felügyeleti bírságot szabtak ki - közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel.
2021. 08. 26. 16:00
Megosztás: